Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C++ Builder, Delphi: TPageControl cudno ponasanje komponente

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ Builder, Delphi: TPageControl cudno ponasanje komponente

[ Pregleda: 2008 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.ptt.yu

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon C++ Builder, Delphi: TPageControl cudno ponasanje komponente11.11.2003. u 18:34 - pre 249 meseci
Cini mi se da sam naisao na cudan problem sa TPageControl komponentom sa C++Builder-om 6. Molim nekoga ko ima vremena da proba da reprodukuje problem na Delphiju ili nekoj drugoj verziji Buildera (treba oko 5 minuta da se postave komponente i kod).

1. Napravi novi projekat
2. Na formu (Form1) postavi PageControl1
3. Na PageControl1 kreiraj TabSheet1 i TabSheet2 (desni taster misa pa New Page)
4. Izvan PageControl1 (znaci na Form1) postavi Button1
5. Na TabSheet2 postavi UpDown1 i Edit1 komponentu i povezi ih preko properties (da UpDown1 ukazuje na Edit1)
6. U konstruktoru TForm1 postavi da je Button1->Visible = false;
7. U dogadjaju OnChange Edit1 komponente stavi: Button1->Visible = true;
8. U dogadjaju OnClick Button1 postavi: Button1->Visible = false;
9. Pozicioniraj se na TabSheet1 da bi bio "default" tab
10. Snimi i startuj projekat.

Sada sve treba da lici na neki Options Form koji ima dva taba i "Apply" taster (Button1) koji je aktivan samo kada se nesto promeni (Edit1).

E sada problem je u tome sto se dogadjaj OnChange uvek AUTOMATSKI desi kada se PRVI PUT pozicionirate na drugi Tab.

Ovo je samo ilustruje problem. Jos veci problem je kada pocnete da upotrebljavate TabVisible atribute koji skrivaju nezeljenje tabove a kasnije ih aktiviraju. Trazio sam nesto na BORLAND NEWSGROUPS i cini mi se da je neko pomenuo da se pri skrivanju tabova interno vrsi citavo unistavanje i ponovno kreiranje taba ???!!!. Za sada nemam vremena da to istrazujem, ali bih u svakom slucaju bio zahvalan da neko proba ovo na Delphiju ili nekoj drugoj verziji Buildera. Ja radim sa 6-icom.

Vlada.
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
80.93.225.*



+62 Profil

icon Re: C++ Builder, Delphi: TPageControl cudno ponasanje komponente12.11.2003. u 14:12 - pre 249 meseci
Mrka kapa, brate.
Na Delphi 6-ici i CBuilder 5-ici sve radi kako treba. Proveri da nisi zakacio event OnChange od TPageControl-a...

Rajko
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: C++ Builder, Delphi: TPageControl cudno ponasanje komponente13.11.2003. u 11:11 - pre 249 meseci
U Borland C++ Builder 6.0 Professional (sa apdejtovima) sve radi okej ovde...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ Builder, Delphi: TPageControl cudno ponasanje komponente

[ Pregleda: 2008 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.