Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 293 294 295 296 297 298 299

[ Pregleda: 1632772 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina23.03.2024. u 20:27 - pre 46 dana i 18h
Huhuh, u pravu jesi u određenoj meri, ja zaista na posao idem peške, ali volim automobile od najranijeg detinjstva i definitivno imam određenu emociju prema njima.

Tačno je i da gledam iz perspektive manjeg mesta, ali to i je i dalje većina u Srbiji (sa tendencijom smanjivanja, jasno), a pričali smo već da kada bih morao da idem autom na posao to svakako ne bi bilo vozilo D segmenta nego neka mazga, tu se slažemo.

Ali to me i dalje ne bi sprečilo da gajim naklonost prema dobrim autima sa jakim motorima
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2024. u 01:54 - pre 46 dana i 13h
Rešio sam da se ponovim i u poslednje vreme gledam automobile. S obzirom mi limuzina ne bi bila baš najpraktičnija (iako najviše volim taj oblik karoserije) rešio sam da gledam te neke veće hatchback automobile "golf" klase. Preferiram benzince (nisam ni vozio dizela - ali nekako sam utiska da su polovni dizeli stariji od 5god islužene rage na kraju svog veka).

Danas sam provozao jedan G7, 1.6TDI bez plivajućeg, dosta opreme. Ali jednostavno, 10000 za auto sa "pravih" 250000km, star 10000e, ne želim da platim.

U užem izboru su mi Audi A3, Toyota Auris
Takođe mi je i Astra K zanimljiv auto (da ne kačim oglase ionako će ih brzo obrisati).

Gorepomenuti Megane mi se dopada spolja, ali ne i iznutra (uz to da mi je mnogo lepši kao limuzina). Naravno željena motorizacija je 1.6 motor.

Probao sam C4 Cactus, slična priča kao sa Meganeom u suštini.

Da l ima neko još neku ideju, malo nisam pametan šta da uzmem.

Citat:
Bar 90% vlasnika u Bgd vozi "mazgu"


Upravo ovo je poenta auta, džaba sva teoretisanja i priče, ako auto nije pouzdan. Zato mi je moj trenutni auto prirastao srcu i ostaće u porodici jer nakon 6godina i 120000km kasnije, nikad nije zakazao, ostavio na putu, kvario se i slično.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2024. u 02:15 - pre 46 dana i 12h
Ne znam šta vam to znači nepouzdan auto, mene za skoro pola veka vozačkog staža ni Jugo nije ostavio na drumu, ne znam o kakvim kvarovima i komplikacijama pričate.

Kupite auto u dobrom (tačnije odličnom) stanju, održavajte ga kako treba i osluškujte ga, ako treba nešto da se reši rešite i problemi mogu da postoje samo u teoriji.

Moji predlozi za manji budžet:

CRNI

BELI

Već sa pričao o tom autu, realno sve u toj ceni mi je smešno u odnosu na to, što ako želite mogu veoma detaljno, delić po delić da objasnim, ali u velikom meri već jesam.

Oprema je u oba slučaja HIGHLINE, već samo za to fabrička doplata je velika, ovakva sedišta recimo nemaju ni daleko skuplji auti, itd.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2024. u 11:28 - pre 46 dana i 3h
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ne znam šta vam to znači nepouzdan auto, mene za skoro pola veka vozačkog staža ni Jugo nije ostavio na drumu, ne znam o kakvim kvarovima i komplikacijama pričate.



Pa upravo to što tvoj Yugo nije bio. Mačka u džaku, sa kojom ne smeš da kreneš ni na put od 30km jer ne znaš šta će da se desi. Lično sam gledao slučajeve među drugarima, kolegama, koji kupe auto, urade veliki servis, zamene pločice, neke sitne delove na trapu prilikom kupovine i tokom vožnje im svako malo nešto crkava na tom autu. Tačno je, odabrali su loš primerak, možda su za nešto više para mogli da kupe bolji, ali sve u svemu, dobili su nepouzdan auto.

Dobar je beli golfić.

Meni je zanimljiv ovaj . G7, higline paket opreme, nije velika kilometraža (zvanično), dobra motorizacija. Jedino o čemu smo pričali, ljudi su poludeli sa cenama skroz, 10000e za auto star 10god je van svake pameti. Kad sam kupovao Pola, bio je star 11god, koštao je 3000e. Golfovi tog godišta (2006 - 2008) su koštali oko 4000 - 5000e, preko 5k su bili samo izuzetni primerci sa full opremom ili motorima od 200+KS.

Ne mogu da se oduprem utisku da za 2000e više imam Opel Astru koja ima slabiji motor, neku džidžu na spisku opreme manje, ali je stara 4god, prešla manje od 50000km.

Ne sporim da je Golf 7 kvalitetniji i kompletniji auto, ali je razlika što ću za malu razliku u ceni, umesto auta koji ima 10god kad sam ga kupio, imati auto koji će imati 10god kad ga budem prodao :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina24.03.2024. u 20:36 - pre 45 dana i 18h
Citat:
Turmen: Ne mogu da se oduprem utisku da za 2000e više imam Opel Astru koja ima slabiji motor, neku džidžu na spisku opreme manje, ali je stara 4god, prešla manje od 50000km.

Evo pogledao sam tu Astru detaljno, ne bih je kupio ni za 2 ili 3 hilljade manje od te sedmice, iz vrlo očiglednih razloga:

-Jadan 1.2 motorić

-Ružan kokpit i uopšte radno mesto vozača

-Jako loša preglednost, itd

Sigurno ima još manjkavosti, ali meni je već samo ovo dovoljno da ne platim ni blizu 10k za takav auto, tačnije - ne bih ga uopšte razmatrao.

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2024. u 12:45 - pre 45 dana i 2h
Citat:
Nebojsa Milanovic: Evo pogledao sam tu Astru detaljno, ne bih je kupio ni za 2 ili 3 hilljade manje od te sedmice, iz vrlo očiglednih razloga:


-Ružan kokpit i uopšte radno mesto vozača

-Jako loša preglednost, itd



Do toga bih došao kada bih je probao verovatno. Sećam se kada sam vozio drugarovog Focusa, da mi se baš nije dopalo što je nepregledan. Još bila neka klot verzija bez senzora i rikverc kamere. Ovako na slikama bih imao problem sa instrument tablom, ali kontam da je to stvar navike. Svakako bih je provozao da joj dam šansu.

Poenta moje priče je da je G7 precenjen. S razlogom, jer očigledno postoji veliki broj onih koji bi dali 10000 i više hiljada, za tinejdž auto.

Ne mora to da bude Astra, za 2000 - 3000e preko može da se kupi drastično mlađa Škoda Scala ili Seat Leon (ako smo već ograničeni na VW grupaciju).

Drugar kupio Scalu, sa sasvim solidnim paketom opreme, jačim motorom 1.0TSI, 115KS, za 13000e, 2020o godište, sa nekih 40000km, kod ovlašćenog Škodinog dilera.

Ovaj Golf što sam postovao mi deluje dobro, ali bih ga platio 7500e - 8000e plafon plafona. I to je previše. Isto kao i onaj jedan svetlo plavi iz Kraljeva, mislim da si ga postovao na drugoj temi.

Jedini G7 na oglasima koji vredi para je ovaj (pod uslovom da mu je prava kilometraža)

Razmišljam da odem da ga pogledam, ponudim 14k i "teram" :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
*.static.isp.telekom.rs.



+10257 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2024. u 12:58 - pre 45 dana i 2h
Turmene, brate, tema se zove "C segment - najbolja kupovina"

Trocilindrični motor od 999 cc nikako ne može da bude "najbolja kupovina". Mislim, jeste lep, ljubi ga majka, ali, iskren savet: okani se trocilindraša.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2024. u 13:27 - pre 45 dana i 1h
Bordži, ne piši sa Javinog naloga, naljutiće se :)

Šalu na stranu sad je standard da se taj motor ugrađuje u Golfove, Octavije i u veliki deo VW SUVjeva (TCross, TRoc, Karoq, Kamiq, Arona). Njihovi parnjaci sa 1.5 TSI motorom koji je daleko kvalitetniji, skuplji su za skoro polovinu vrednosti auta.

U poslednjih tri godine sam vozio tri trocilindraša i nikakav problem nisam imao.

Da ne pričam o punoletom trocilindričnom Polu, kome osim malo veće potrošnje za taj segment i jbga činjenice da nije pametno voziti ga preko 130km/h nisam našao manu. Vozio ga i do Beča i do Halkidikija, do Budimpešte nekoliko puta, bez problema.

Škoda Scala i VW T-Cross (službeni) su se sasvim zadovoljavajuće ponašali sa tim motorom.

Ako neko nema nameru da jurca i da prelazi velike kilometraže po gradu - apsolutno ne vidim problem u tim malim motorima. Pogotovo ako se kupuje mlađi auto, a ne neki kome je izvađena duša i koji je pri kraju svog radnog veka.

Mislim da se ja pitam vozio bih nešto sa preko 3000kubika, bar 250KS, ali mi to nije potrebno, a ni ne daje mi se preko 1000e za registraciju.

Dizele ne razmatram.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2024. u 16:32 - pre 44 dana i 22h
Ti izgleda želiš baš nov auto i ne smetaju ti tri cilindra - go for it.

Ako imaš bilo kakve ideje/dileme/alternative, okači ih ovde pa da ih ocenimo.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2024. u 16:59 - pre 44 dana i 22h
Naravno, što mlađi sa što manje kilometraže, u što boljem stanju.

Lepo si rekao - ne smetaju mi 3 cilindra.

Znam ja da je bolje više cilindra, što veća kubikaža, da je motor rasterećeniji i elastičniji, uopšte ne sporim ja to.

Pričali smo na nekoj drugoj temi o Mazdinom Skyactive atmosferskom motoru, koji iz 2000cm^3 izvlači 125KS.

Što se dilema tiče.

https://www.polovniautomobili....-tfsi?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

https://www.polovniautomobili....-3-20?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0 (Mazda mi se dopada po dizajnu, ali priznajem da ne znam mnogo o motorima, ponašanju u vožnji, totalna mi je nepoznanica)

https://www.polovniautomobili....ia-15?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

https://www.polovniautomobili....r-gls?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0 Hyundai MPI motor, koji ne deluje impresivno.

Ovo su mi samo neki primeri, mimo standardnih 1.0 - 1.2 TSI VW motora, jer nekako od svih meni interesantnih automobila, 90% su iz VW Koncerna.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.03.2024. u 17:59 - pre 44 dana i 21h
Onaj prvi AUDI 1,8TFSI (to je gen 3) - grom od auta.

Probaj ako je moguće da saznaš kako je vožen, da nije previše akan po gradu i to je to.

Sve drugo što si okačio je smešno, istočnjaci naročito.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
*.static.isp.telekom.rs.



+10257 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.03.2024. u 08:54 - pre 44 dana i 6h
Ovaj Hundai ima 130 Nm obrtnog momenta. Ludilo! To je na nivou Fiće 750 i Peglice.

Mazda 2.0 (mislim da je atmosferac, nisam 100% siguran, ne znam mazdine motore) - brate, ovo kad daš gas, to krene da srče gorivo, mislim da otkucava brže od taksimetra.




Uozbilji se Turmen, drži se teme "najbolja kupovina". Prijaviću te moeratoru za off topic
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.03.2024. u 09:42 - pre 44 dana i 5h
Citat:
Java Beograd: Ovaj Hundai ima 130 Nm obrtnog momenta. Ludilo! To je na nivou Fiće 750 i Peglice.

Mazda 2.0 (mislim da je atmosferac, nisam 100% siguran, ne znam mazdine motore) - brate, ovo kad daš gas, to krene da srče gorivo, mislim da otkucava brže od taksimetra.




Uozbilji se Turmen, drži se teme "najbolja kupovina". Prijaviću te moeratoru za off topic


O tome ti pričam A nisu trocilindraši..

1.0TSI u Škodilaku niti troši mnogo, lepo vuče, lepo ubrzava, tih je, miran.
Isto u T-Crossu, mada uprkos istom motoru, zbog povišenosti se T-Cross mnogo lošije vozi.

Još na prvoj stranici ove (ili one druge teme za D segment) smo skontali da je Audi A3, A4 sa 1.8TFSI-jem - najbolja kupovina
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.03.2024. u 12:50 - pre 44 dana i 2h
Ako već gledaš te više klase, detaljno sam poredio A3 i A4 sa Passatom i Passat uvek odnosi pobedu po pitanju bolje kupovine.

Audi je ipak premijum stvar za uži krug kupaca, zato i ne može da bude najbolja kupovina.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.03.2024. u 09:11 - pre 43 dana i 5h
Bio sam juče na sajmu, jako sam ljuti na autoindustriju

Samo sam učvrstio svoje mišljenje da većina proizvođača danas ne proizvodi automobile, nego gedžete i igrače na točkovima.

Mercedes je standardno izdominirao, mada oni proizvode space-shuttleove na točkovima.

Što bi rekao Nebojša, o sega-mega SUV modelima (tačnije hatchack modelima na štulama) ne bih pričao.

Dopala mi se Toyota Corolla Sedan, deluje kao upotrebljiv auto, samo ima za današnje standarde slab motor (trocilindrični 1.5 sa 125KS).
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.mbb.telenor.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.03.2024. u 09:19 - pre 43 dana i 5h
Da smo u vremenu pre 30 godina, ta Tojota bi bila zanimljiva.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9521
*.static.isp.telekom.rs.



+10257 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.03.2024. u 10:59 - pre 43 dana i 4h
I ja sam bio na sajmu.
Mislim da je ovaj put bilo izloženo više "realnih" automobila (SUS motor, B, C segment, skupo, ali razumno, i td.) nego pre par godina kad su 90% izloženih bili EV, i onda neko ludilo tipa ubrzanje 2s do 100km/h, cena 200k, ili neki koncepti i slično. Bleneš i pitaš se wtf?

Doduše, ja sam išao samo da se šetam i gledam ... nisam bio interesent da nešto kupim.
BMW / Mercedes nisam ni gledao, ali sam rado ulazio, sedao u sve automobile u Hali 1. koji su bili otvoreni (Škoda, Kia, Dacia, Citroen, Peugeot, Fiat, Opel ...)




Prezenterke su ovaj put omanule, retko koja ono da je baš lepa i zgodna. Uglavnom prosek ili krš.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.03.2024. u 12:09 - pre 43 dana i 2h
Mahinalno sa posla napisah ono gore, sad tek vidim da je taj Toyota 3 cyl atmosferac?!?

Pa pre 15-20 godina su imali onaj 1,6 16V VVTi koji se jedva nosio sa tom karoserijom (postojao je i 1,8VVTLi, taj je bio dobar) - i nakon svega toga sad su uradili "up-grade" na 3 cilindra 1.5?!?

Ko to kupuje?

To je verovatno neka šala, ne znam šta da kažem

I nemoj sad da uleti bakara i da kaže: "Meni je to super, ja imam prosek 28km/h, verujem da ne troši mnogo?!"

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 427
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.03.2024. u 12:22 - pre 43 dana i 2h
Citat:
Nebojsa Milanovic: Da smo u vremenu pre 30 godina, ta Tojota bi bila zanimljiva.


Zato mi je i zanimljiva u moru današnjih modernih sega-mega igračkica za veliku decu. U većini auta automatski menjač "na dugme".

Ova Toyota je old-school auto, pregledan, relativno kvalitetne završne obrade, ima prostora unutra, lepo se sedi na vozačkoj poziciji, nema konzole od pola metra u sredini i nekog previsokog naslona za ruku da moram da podignem lakat i nije bilo klaustofobičnog osećaja kao u Mazdi 3, Toyoti CHR i ostalima.

Dealbraker mi je upravo taj trocilindrični motor. Da ima verziju od 2.0 recimo sa 150KS ili da ima turbo benzinac u ponudi bila bi mi pik za kupovinu.

Takođe mi je bio zanimljiv Megane Sedan, ali mi se baš ne sviđa "tablet" u sredini. Generalno nisam plan ubacivanja tih televizora u auto, u Tesla fazonu.

Citat:
Ko to kupuje?


Taxisti . Ima i verzija sa fabričkim TNGom, pretpostavljam da je ekonomičan, ako se ne forsira mnogo.

Citat:
I ja sam bio na sajmu.


Kakvi su utisci? Osim promoterki (uglavnom klinke, mada možda sam i ja omatoreo).

Ja sam bio u šoku koliko automobili poput Ford Focusa, Opel Astre, Suziki Vitare imaju jeftinu obradu. Bukvalno mirišu na kinesku prodavnicu. Od Dačije i štatijaznam MGa očekujem tako nešto.

Kia Stonic mi deluje solidno kao budžet opcija za gradski auto i Tipo Sedan je na lepom popustu i to je manje više to.

Od auta iz ove klase, jedino je Hyundai i30 zadobio moju pažnju, ali možda zbog niskih očekivanja.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8379
*.dynamic.sbb.rs.



+1351 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.03.2024. u 12:27 - pre 43 dana i 2h
A te, kako sam ih definisao sega-mega, ne znam ni koji su aktuelni. Prosto ne gledam nove automobile, iako sam još kao osnovac maltene spavao na Sajmu.

Polovni automobili su daleeeko više automobili nego sadašnji novi.

Citat:
Turmen:
Citat:
Ko to kupuje?
Taxisti . Ima i verzija sa fabričkim TNGom, pretpostavljam da je ekonomičan, ako se ne forsira mnogo.
E pa da, rekao sam da će bakara da uleti sa njegovom pričom

Ne kapira čovek da poneko i nije taksista...

Citat:
Turmen:Bukvalno mirišu na kinesku prodavnicu.
Btw, kad si ovo pomenuo, na tom poslednjem sajmu pre X godina drugar me prevari i kaže mi da uđem u Dačiju.

Tog smrada se i danas sećam...Od tada više nisam išao na Sajam..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 293 294 295 296 297 298 299

[ Pregleda: 1632772 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.