Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ucitavanje novog flesh filma pomocu pritiska na dugmic napravljen u fleshu.

[es] :: Flash :: Ucitavanje novog flesh filma pomocu pritiska na dugmic napravljen u fleshu.

[ Pregleda: 1753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morpheusscg
Vladisav Milosavljevic
Srbija

Član broj: 81342
Poruke: 61
217.169.219.*

Sajt: napravicu jednom


Profil

icon Ucitavanje novog flesh filma pomocu pritiska na dugmic napravljen u fleshu.03.04.2007. u 12:11 - pre 208 meseci
MOzda problem izgleda glupo, ali pocetnik sam. Napravio sam glavni meni i u njemu imam dugme pritiskom na njega zelim da pokrenem drugi swf filmic, u istom prozoru. Unapred hvala.
Daj vise odmora jeziku nego rukama!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
212.200.185.*



Profil

icon Re: Ucitavanje novog flesh filma pomocu pritiska na dugmic napravljen u fleshu.03.04.2007. u 16:32 - pre 208 meseci
1. dodaj jedan sloj [layer] i nazovi ga actionScript. Praktikuj da veci deo koda pisesh u ovom sloju..
2. Dole u proporties-u imash neshto nalik <instance of> i tu imenuj dugme, recimo MojeDugme [bez razmaka, pazi na mala i VeLIKika Slova].
3. U pomenuti sloj koji si nazvao ActionScript [mozes ga nazvati i komshija, ali to nema smisla..] ukucash kod

Code:
 

_root.createEmptyMovieClip ("sadrzaj", 9);                 //sadrzaj je movie clip u koji ces ubaciti drugi film

MojeDugme.onRelease = function () {                        // funkcija za dugme - za klik
            with (_root.sadrzaj) {
              loadMovie ("ime_drugog_filma.swf");     //ucitaj film. ime_drugog_filma.swf se nalazi u istom folderu kao i prvi film
              _x = 0;                                           //unesesh koordinate gornjeg levog ugla, probaj ih i skontacesh
              _y = 110;                                        //...
                 }                 
}



Ako hocesh nekad da ga izbrishesh, ili ubacish drugi filmic, ili mozhesh da odradish sadrzaj.unloadMovie();

eto...
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Ucitavanje novog flesh filma pomocu pritiska na dugmic napravljen u fleshu.

[ Pregleda: 1753 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.