Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????

[es] :: Unix :: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????

[ Pregleda: 5564 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 02:38 - pre 253 meseci
mozda nije za ovu temu mada MAC OS X je prosto unix ispod haube pa nisam znao gde da uglavim.

uglavnom

VIRTUAL PC vam napravi od MAC-a (ovaj je konkretno lap na 600 mhz G3)

win2000 i to RADI! smara malo instalacija ali to sljaka ko sat...i sve uredjaje vidi i pristupa im normalno.... dakle prava stvar za MEKovce

Zasto se ne uvede forum MAC? (za gojka)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 09:40 - pre 253 meseci
Jos od MAC OS 8.0 su postojali windows emulatori za MAC. Ja sam nekada davno imao iMAC, od prvih koji su izasli, i sa njim sam dobio instaliran win95 emulator koji je radio perfektno. Radi se o virtual machine softveru (kao sto je naprimer vmWare) koji simulira hardver za win2000 ili winXP. Isto tako mozes da poteras win2000 pod linuxom i ostalim platformama koje imaju virtual machine softver.
Zanimljiv je podatak da IBM prozivodi novu varijantu svojih mainframe-ova koji iskljucivo voze stotine virtual machine servera pod kojima se vrti linux.
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 09:42 - pre 253 meseci
Citat:
xtraya:
Zasto se ne uvede forum MAC? (za gojka)


Da probam ja da odgovorim:

Koliko MAC korisnika poznajes u beogradu (posto vidim da si iz beograda)?
Ja poznajem jednog.

Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
217.26.67.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 10:42 - pre 253 meseci
Ako mislis da je malo MEKOVACA mislim da gresis....

ima ih, ne toliko ko svih ostalih ali ih ima....

uostalom ipak je OS X sistem koji je po dizajnu i idejama DALEKO DALEKO ispred svih ostalih sistema (sibjektivno misljenje).

video sam ja linux emulacije i to je ok ali prosto me iznenadilo i tako SMESNO izgledao XP koji je u okviru OS X...mislim strasno je smesan u izgledu u odnosu na OSX kada ih gledas jedan u drugome.....


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 11:17 - pre 253 meseci
Neznam koliko je OSX revolucionarna stvar. Uzeli su BSD, lupili odozgo svoj Aqua GUI, stavili lepe ikone, i to je to. Ako mi treba takva stvar uzecu FreeBSD i uzivati bez kupovine preskupog apple hardvera. Jedan linux isto moze da odradi posao. A Darwin kernel nije doneo nista specijalno sto vec nije postojalo na trzistu godinama. Izgleda da je Apple krenuo microsoftovim putem: "Reinvent hot water, wrap it up nicely and sell it for big bucks"
Jos ce da kazu da njihov revolucionarni OSX server (kojih imamo 20 komada u firmi) ima naj noviji feature - user quota! (kao sto je microsoft rekao kad je izasao 2000 advanced server)
Ne zelim da kazem da OSX nije dobra stvar. Daleko od toga. Jako je stabilan, fantasticno radi, isto kao sto sam uvek preferirao MAC os za kucnu upotrebu. Jedini razlog zasto nije opstao kod mene u kuci je cena hardvera i softvera, i nepostojeca MAC piratska scena.
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 11:34 - pre 253 meseci
Xtraya, već ima dosta foruma koji zvrje bezveze, jer je tako nekom palo na pamet kako bi bilo fino imati taj-i-taj forum. Ja lično znam par ljudi koji koriste Mac, ali oni uglavnom rade u 2-3 grafička programa i to je to. Ne poznajem nikog ko se "bavi" Macovima u smisu administracije, pisanja softvera i sl. Imaš Other-unix forum gde bi logično trebalo da spada i OSX. BTW meni izlgeda krajnje surovo platiti skupu Mac mašinu i na njoj terati emulirani Windows koji bi na x86 mašini za duplo manje pare radio isto. Mada moram da priznam da su Mac lapovi, ako ništa drugo, do jaja dizajnirani :)
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 14:11 - pre 253 meseci
e sad...
hajte pa poredite XP i OSX


xp je izasao u oktobru 2001 a OSX nekoliko meseci ranije....

a OSX je (slozicete se) u dizajnu CELU generaciju fazona ispred OSX

i sad kad gledate XP koji je onako ofarban skoro neukusno , OSX izgleda kao melem na ranu....i fora sa pokretnim TASKBAR-om je odlicna, tek animacije u njemu i raznorazni fazoni tako mnogo poboljsavaju utisak ...uu ludilo...

a mek stvarno jeste skuplji prilicno ...ali eto na jednom G3 333 laptopu radi osx na 128 mega rama i to lagano, pusta muziku, malo i divixe, a napravljen je daleke 1999 godine.

uostalom ajde stavite na neku masinu iz 1999 (neki celeron 333) xp i probajte da pustite divix i da surfujete i tako to...umrece odmah mashina....

a da ne pricam o prepoznavanju hardvera, kada sve radi ODMAH bez smaranja sa drajverima i slicno....

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????22.05.2003. u 17:01 - pre 253 meseci
normalno da će odmah da radi kada se zna šta možeš da staviš unutra, a ne da ostane pitanje da li imaš integrisanu ili neku inovision karticu koja ima ramdac na ...

a što se interfejsa tiče, jeste nice&clean ali meni iz nekih slika izgleda na momente prenatrpan i šaren. volim tamnije, pastelne boje ;)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????23.05.2003. u 04:08 - pre 253 meseci
Jovane, OS X jeste otkrivanje tople vode ali u jednom drugom smislu. To je ponovno oživljavanje Jobs-ovog NeXTstep (nikad ne znam koje slovo malo koje veliko) operativnog sistema, koji je 93-e čini mi se, takođe

1) Bio zasnovan na Mach mikrokernelu
2) Imao Unix userland
3) Imao nov i inovativan GUI

To je bio Jobsov projekat kada je napustio Apple, koji je na žalost propao. Sad kada se Jobs ponovo vratio u Apple oživeo je stari san :o). Barem ja to tako vidim.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????23.05.2003. u 04:27 - pre 253 meseci
Citat:
xtraya:
uostalom ipak je OS X sistem koji je po dizajnu i idejama DALEKO DALEKO ispred svih ostalih sistema (sibjektivno misljenje).


http://www.osnews.com/story.php?news_id=3596


 
Odgovor na temu

Pauli

Član broj: 659
Poruke: 112
*.rosvle01.mi.comcast.net



Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????31.05.2003. u 04:37 - pre 253 meseci
Jos jedan u nizu bezveznih i beskorisnih clanaka s tog sajta.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????31.05.2003. u 04:49 - pre 253 meseci
Aha, to sam i ja provalio kad sam poceo da citam text. Ovo sam postovao pre toga. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Unix :: WIN 2000 ili XP na MAC OS X...ladno radi????

[ Pregleda: 5564 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.