Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu

[ Pregleda: 5686 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu17.09.2002. u 01:34 - pre 262 meseci

FON je dobio društvo u kategoriji akademskih institucija koje svoje aktivnosti promovišu putem spama. Pridružio mu se Mašinski fakultet iz Niša reklamirajući svoj "prvi univerzalni domaci sistem za upravljanje web sajtom – SiteGenius 2002". Radi se o klasičnom sistemu za "generisanje" web sajtova, što čak ni na našim prostorima nije ni prvo ni originalno rešenje.
U svakom slučaju, izgleda da su spamovali popriličnu grupu ljudi.

Nisu čak mnogo ni birali, ja sam dobio ovaj spam iako mi je web razvoj osnovna delatnost i naravno da svaku ideju o "generisanju" sajtova smatram šalom.

U dobrom spamerskom stilu, poruka je poslata i u tekst i HTML verziji. Spam je potpisan imenomi prezimenom uz sve kontakt podatke.




Received: from linux1 (IDENT:[email protected] [160.99.21.1])
by beotel.yu (8.11.6/8.11.6) with ESMTP id g8GAe9107535
for <office(#)dv.co.yu>; Mon, 16 Sep 2002 10:40:10 GMT
Received: from [160.99.21.16] (HELO exchange)
by linux1 (CommuniGate Pro SMTP 3.5.7)
with SMTP id 480266; Mon, 16 Sep 2002 12:51:05 +0200
Message-ID: <[email protected]>
From: "Masinski fakultet Univerziteta u Nisu" <[email protected]>
To: <[email protected]>
Subject: Prezentacija prvog domaceg sistema za upravljanje sadrzajem web sajta
Date: Mon, 16 Sep 2002 12:36:38 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="----=_NextPart_000_0012_01C25D7D.B39E8200"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2600.0000
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2600.0000
X-MDRemoteIP: 194.106.162.20
X-MDRcpt-To: office(#)dv.co.yu
Reply-To: [email protected]

*This message was transferred with a trial version of CommuniGate(tm) Pro*
This is a multi-part message in MIME format.

------=_NextPart_000_0012_01C25D7D.B39E8200
Content-Type: text/plain;
charset="iso-8859-1"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Postovana gospodo,

Imajuci u vidu napore koje ste ostvarili da biste svoju firmu =
predstavili na Internetu, Masinski fakultet u Nisu Vas poziva da ucinite =
korak vise.

<isečeno>


Za dodatne informacije se mozete obratiti nasem predstavniku na standu Milanu Zdravkovicu, tel 064/1144797.
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu17.09.2002. u 21:01 - pre 262 meseci
E ako nastavim da gledam sve ove gluposti samo cu se jos vise nervirati... Ajde da pokusamo da uradimo nesto????
 
Odgovor na temu

Sinanko
SinankO Simonic
Nis

Član broj: 137157
Poruke: 6
91.150.114.*



Profil

icon Re: Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu06.03.2007. u 18:03 - pre 207 meseci
Uvek ima glupih ljudi koji ce da nasednu na ovakve reklame.

Cini mi se da je najgluplja isplala Skupstina opstine Sokobanja koja je nasela na ovaj spam i narucila izradu sajta od ovog Milana Zdravkovica i platila Masinskom fakultetu 292.00 dinara za izradu www.sokobanja.org.yu sajta.

Pogledajte kako izgleda taj sajt od ~3.600 eura:



Zvanična prezentacija Sokobanje (www.sokobanja.org.yu) prilagodila je prikaz svojih stranica najekspanzivnijem turističkom tržištu - kineskom. Domaćim posetiocima (koji su svojim parama iz lokalnog budžeta finansirali izradu ovog sajta - oko 292.000 dinara) razumevanje i navigacija sajtom je umnogome otežana, ali šta je to u poređenju sa armijom novopridošlih turista koje srdačno očekuju.



Međutim, prema najnovijim informacijama, sa targetiranog tržišta stižu primedbe da korišćeni simboli nisu prepoznatljivi ni na novo kineskom ni na mandarinsko kineskom pismu. Takođe žalbe su uložili i posetioci sa saudijskoarapskog i amazonsko plemenskog govornog područja - ni njima pojedini znaci i simboli nisu bili prepoznatljivi. Insajderske informacije govore da nacinalna manjina - AŠKALIJE planira da pojedine simbole iskoristi za kodifikaciju svog pisma.

Za više informacija pogledajte www.sokobanja.org.yu, a sto se detalja isplate tice, evo i dokumenata:










Simpaticna reklama, slozicete se, i za Skupstinu opstine Sokobanja koja bez posluje bez tendera i za Masinski fakultet Nis i njihovog webdesign strucnjaka.



 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu07.03.2007. u 08:23 - pre 207 meseci
Ajde sto pokrecemo temu od 4+ godine... Kod mene se sve vidi kako treba (firefox 1.5, linux), kodni raspored utf-8.
Ispravka: sad tek vidim gledajuci kod da FALI kodni raspored u source-u! Ipak je ovo vrlo amaterski:
Code:

<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=">
<meta http-equiv="Content-Language" content="">



Druga je stvar sto to nije islo na tender i sto je to preplaceno ili ne, to vec nije u redu ako se radi o drzavnoj firmi koja je duzna da postavi tender (ili ne, ne znam zakon).

Trece, meni je zanimljiviji deo na kraju stranice:
Citat:

Warning: Unknown(): Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0

Nesto mi se cini da skript koristi GLOBALS promenljive kod sesija, a treba mu _SESSION... ali mozda nisam u pravu.

Cetvrto, da je lose uradjeno - lose je (slike iskrzale na stranicama, stil u samoj stranici a ne u posebnom css-u, nedostatak meta tagova, neispravni meta tagovi... - ovo je ocigledno odradjeno frljavo, a neko je pokupio lovu).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

adelante
Davor Zeljković
artijana.com, vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 22649
Poruke: 126
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.

Sajt: www.artijana.com


Profil

icon Re: Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu07.03.2007. u 21:55 - pre 207 meseci
Meni se čini da je ovo neki free cms. samo izbačeni svi detalji o nazivu i verziji.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Primećen spam: Mašinski fakultet u Nišu

[ Pregleda: 5686 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.